top of page

זמן עכשווי דיוק עכשווי אילנה נגר- 052-6028511

שיעור בזום זמן עכשווי דיוק עכשווי למרות כל מה שהיה - 7/12/2021 - https://drive.google.com/file/d/1QfNbV7U8ZnSS2lbPoQF7sxPOzCQn_XXD/view?usp=sharing

זמן עכשווי דיוק עכשווי למרות כל מה שהיה

ט"ו בשבט - הנטיעה

יש רעיון של זמן עכשווי – נוטעים מצמיחים וקוצריםהלימוד ההכרתי מלמד אותנו על התעוררות:


התעוררות להתקרבות הכרתית רוחנית כלפי עצמנו. אך נוכחות של העומס משנים נראית כביכול מפריעה להתקרבות הנכונה יותר אל עצמנו, התקרבות לא משכל אלא התקרבות בינתית. למעשה למרות גודלו של העומס – אפילו משנים – אפשר ברגע של התעוררות והבנה להתקרבות ליצור התקרבות המאפשרת לכם להכיר את עצמכם.


1. הנטיעה בשדה ההכרה, נטיעה ראשונה, כוללת זמן התעוררות להבנת התיקון כלפיך כדי להשיג את הקיום הפנימי - זה הזמן.


אנו חיים בזמן מדהים בזמן שבו טרנספורמציה דיגיטלית נמצאת בכל מקום סביבנו

אנו משתמשים יותר ויותר בסמארטפונים וטאבלטים לתקשורת עם חברים, אנו צופים כרגע בשיעור ללימודי חשיבה הכרתית בזום. אנו קוראים חדשות על מסכים או נוסעים באמצעות אפליקציות סלולריות.

איך עידן זה משפיע עלינו על האפשרות להכיר את עצמנו את יכולותינו טוב יותר ? איך הטרנספורמציה משפיעה על העבודה והחיים שלנו?


האצת ה- AI אינטליגנציה מלאכותית - תניע טרנספורמציה דיגיטלית וגם תיצור הזדמנויות חדשות רבות ופוטנציאל צמיחה גדול אצל האנושות כולה.

בינה מלאכותית מאנגלית: אינטליגנציה מלאכותית - Artificial intelligence ובראשי התיבות AI) היא ענף של מדעי המחשב העוסק ביכולת לתכנת מחשבים לפעול באופן המציג יכולות המאפיינות את הבינה האנושית. "לגרום למכונה להתנהג בדרך שהייתה נחשבת לאינטליגנטית לו אדם התנהג כך".

האם ניתן לתכנת את המוח האנושי ?

האם באמת צריך לתכנת אותו ?

או אולי רק נשכיל להתמודד עם שינוי זה ונדע לנצל את ההזדמנויות בעידן דיגיטלי זה?

אז מה מבדיל את האדם מהמכונה ?

כיצד נשכיל להתחבר לשינויים המהירים שעידן ייחודי זה מציע לנו עוד בחיינו כדי להמשיך להיות רלוונטיים בזמן אמת ?

האם ימימה הקדימה את זמנה בעשרות שנים כשהביאה את לימודי חשיבה הכרתית לדור שלנו ?

מה דעתכם ?

אם כן, בואו נלמד כיצד נעבוד על התקרבות הכרתית רוחנית כלפי עצמנו בקיום ?

ימימה לימדה תפיסה שמפתחת את ההכרה ומלמדת את האדם לייצור התקרבות אנושית באמצעות חיבור המחשבה עם הלב.

האם הפרמטר של הרוחניות הבונה טוב לקיימות אישית וקיימות העולם והוא המוביל את עתיד האנושות ?

אם כך בואו נתעורר !

נלמד לייצור התקרבות להכיר את המימדים שהלימוד עוסק בהם. ימימה אמרה יש בלימוד עשרות מימדים.

כיצד חלה ההתעוררות להתקרב אל עצמנו ?

לפי ימימה תהליך ההתקרבות חל דרך למידה, לימוד של חלקים רוחניים, הבנתם, שינון ותרגול בעשייה יומיות תוך צפייה התבוננות על עצמנו: היכרות עם עצמנו, מי אני, איך אני מבין ותופס את ההוויה הקיומית? כיצד תופסים את מה שמתקיים סביבי ?

איך תפיסתי יוצרת דפוסי חשיבה מסוימים המלווים אותי מלידה עד זקנה ומנחים אותי כיצד להתקרב. האם דרכם בני האדם רואים את העיקר בקיום האנושי, את המהות ואולי זוכים להתקרב בפשטות ?

ההתקרבות הרוחנית של האדם צריכה להיות נלמדת החלק הרוחני מעורר הבנה ומזכיר לנו בני האדם להתחבר ללב, לאיזה לב ? לרגש הטוב, הרגש ההכרתי לקיום.

איזה לב?

הרי בלב יש מכלול רגשות, הלב הוא הרוח של האדם – אותו לב , לב - הוא רוח - '''הרוח''' - הוא הלב – לב הפועם ברגש טוב וממול לב המבקש שררה גדולה ומלכות בלב בני אדם לרדוף אחר הכבוד.

או אולי נכון לתת מקום לנפש ובאיזו נפש יבחר לו האדם - כבד - '''הנפש''' - היא הכבד, כי הדם הוא הנפש. (הכוח החיוני) והנפש מתאווה לאכול ולשתות, וחושק ממשלה ותאוותה. הכבד מלא דם ומתאווה לעידונים ולשעשועים.


לשם כך יש צורך להתעורר ולהבין שבעולם הזה האדם צריך לעשות תיקון עם עצמו, יש סיבה שהאדם הגיע לעולם הזה ועליו לגלותה, יש תכלית שלשמה הוא נוצר, יש לו ייעוד שאותו הנשמה שלו באה לקיים בעולם הזה.

ההתקרבות הבינתית זוהי התקרבות מתוך חיבור דרך המלך = חיבור להנהגה עצמית

הכרה פועלת בשזירות עם ההבנה ועם הרגש שבלב ובחיבור עם כוחות הנפש.

בלב אוהב ומקבל ?

איזה כוחות נפש שבכבד ?

כוחות חיים חיוניים עילאיים טובים.

לוקח זמן להתעורר ולהבין את התיקון שלנו בעולם, לפתח את היכולת האנושית לווסת את העומס הנפשי רגשי, כל מה שנמצא פועל אצלנו יותר מדי, או פחות מדי, או בתנאי ש... ומעמיס על חיינו ואיננו חיים טוב, כי במערכת שלנו האדם כל הזמן המוח שלו רב עם הלב.

אז איך נגיע לעצמנו ? אולי הבינה המלאכותית תעזור לנו ? מי יודע ?

אך אם נפסיק לריב ונתמקד בעיקר, בחיים - הבנת המהות מאפשרת לנו בני האדם לבחור ולזכות להגיע להשגת הקיום הפנימי.

לחיות בהווה העכשווי בכל רגע נתון של זמן. אלמנט הזמן הוא הכרחי כאן, כי זמן חייו של אדם הוא 70 שנה ומי שזוכה להגיע לגבורות 80 שנה, אז מתי נחיה את חיינו ? הרי הדיוק מתקיים בזמן .

ימימה אומרת : " כדי להשיג את הקיום הפנימי - זה הזמן " .

ההתבוננות ההכרתית על עצמנו מגלה לנו האם אנו חיים את חיינו כפי שאנחנו רוצים לחיות אותם באמת ? או אנו חיים ליד החיים ? אולי החיים מטלטלים את ספינתנו וזורקים אותה לכל כיוון, ימינה שמאלה, קדימה אחורה, עד כמה אנו מטולטלים מכל אירוע חיצוני המתרחש בחיינו, כמו הקורונה עתה ואיננו נשארים מחוברים למהות שבקרבנו ?

2. ההבנה העמוקה כלפי בריאתנו – הבריאה שבנו כה מורכבת להבנה וביחד עם זה קל להבינה. אם נמצאים בדיוק הנחוץ.

אם ישנה הבנה, אם נלמד אם נבחר להתמקד בלימוד, בדור שבו הידע הנלמד הוא רב אך יש צורך לבחור ולהתמקד בלימוד כדי להעמיק בהבנה שמשרתת אותנו בחיים. תחשבו שבעולם היום כל עולם המידע כיום הוא רב מדי לתפיסה השכלית של המוח האנושי. אם אדמה זאת זה כמו מסעדת עילית ובה האוכל רב ומשובח, אך האם אני יכול לאכול הכול, הרי היותר מדי הופך פחות מדי ובלתי ניתן לעיכול.

ניתן לבחור מה נכון לנו באמת ? מה עובד לנו בחיים ?

כשאנחנו מתמקדים ונותנים זמן ללמידה את הנחוץ לנו באמת בחיים ולא מתפזרים ולא תופסים דבר. כי תפסת מרובה לא תפסת.

בואו נתמקד נעמיק בלימוד, נזכה ללמוד להינות מהלימוד ליישמו ולפיק ממנו פירות טובות, גדילה צמיחה והתפתחות ולא נעמיס דרך הערבוב עם עוד דברים שלא שייכים כשבלתי אפשרי לעכל הכול.

הבנה ניתן זמן עכשווי ללמידה נבחר הבנה שיוצרת טוב לאותו הרגע, נבדוק אותה ביישום והעמקה בלימוד תמשיך לבנות ולחזק אותנו, ההבנה ההכרתית תעורר אותנו ותלמד הבנה נוספת כיצד לחיות את החיים ברגש.

אז אנו נזכה להבין כיצד לחיות בדיוק הנחוץ.

Comments


מאמרים אחרונים
bottom of page